Odoo image and text block

مقدمه:

گرید ویسکوزیته یاviscosity gradeچیست؟

گرید ویسکوزیته یا SAE بیانگر ویسکوزیته ی دمای روغن میباشد.در واقع ویسکوزیته ی روغن یا ویسکوزیته ی دینامیک را در دماهای مختلف هنگام کار نشان میدهد.

روغنها بر اساس ویسکوزیته اشان برای فصلها و اقلیم های ویژه ای مناسبند.

 

روغن موتور مونوگرید

این روغن ها بسته به ویسکوزیته ی تقریبا ثابت خود برای فصل خاصی مناسب هستند.به عنوان مثال ویسکوزیته ی هوای گرم یا تابستانی از SAE20تاSAE60و برای هوای سرد از SAE 0WتاSAE 20تغییر میکنند.حرفWابتدای کلمه ی Winterیا همان زمستان است.امروزه این روغنها به دلیل محدودیتهایی که ایجاد میکنند منسوخ شده اند.

روغن مولتی گرید

این روغنها را میتوان در تمام فصول و اقلیمها استفاده نمود.شکل نمایش روغنها به این شکل است:SAE 0W-30,SAE 5W-40..که عدد قبل از Wبیانگر اطلاعاتی در مورد دماهای پایین است.روغنی که دارای عدد کوچکتریست سرعت جریان بیشتری دارد و برای شروع کار موتور مناسب تر است.عددی که پس از Wقرار میگیرد نشان دهنده ی ویسکوزیته ی روغن در دمای 100درجه سانتیگراد میباشد.

مزایای استفاده از روغنهای مولتی گرید:

از آنجایی که گرانروی روغن مولتی گرید متناسب با دمای هوا و تغییرات دمایی موتور تغییر میکند موتور در هر شرایطی از روغنکاری مناسبی برخوردار است.هنگام شروع که موتور سرد است این روغن میتواند با گرانروی مناسب به سرعت جریان یابد و خود را به سطوح تمامی قطعات برساند و سپس با گرم شدن موتور به گرانروی 40تا50برسد و غلظت روغن را با دمای دینامیک موتور تنظیم کند.

 

 

Odoo CMS - a big picture

80درصد خرابی و ساییدگی قطعات موتور هنگامی که موتور سرد است یعنی هنگام استارت موتور ایجاد میشود.لذا با استفاده از روغن های مولتی گرید که در شروع کار موتور از گرانروی مناسبی برخوردارند میتوان از این آسیبها به شکل موثری جلوگیری نمود.

مزایای استفاده از روغنهای مولتی گرید:

-موتور به راحتی در دماهای پایین روشن میشود

-بهره وری بسیار خوب در دماهای بالا

-استفاده از یک روغن برای طول سال

تنوع خودروها از سویی و طیف گوناگون روغنهای موتور از سوی دیگر باعث سردرگمی دارندگان خودرو در انتخاب روغن موتور مناسب شده است.بسیاری همه روزه در اینترنت در جستجوی روغن موتور مناسب برای انواع خودروها از هیوندا و تویوتا گرفته تا پژو و  سمند و...هستند،پس این ممکن است سوال شما هم باشد.

 

برای خودرو من کدام روغن موتور بهتر است؟!!!

برای آب و هوای منطقه ی من کدام روغن مناسبتر و مقرون به صرفه تر است؟!!!

 

شاید اولین راه حلی که به ذهنتان برسد سوال کردن از مکانیک خودرو خودتان باشد.اما اینکه آیا مکانیک شما با ویژگی های خودرو شما و تاثیر اقلیم بر عملکرد روغن آشناست یا نه جای شبهه دارد!لذا هوشمندانه ترین روش برای انتخاب درست،خواندن راهنمای زیر است.

گستره ی وسیعی برای انتخاب در دسترس شماست.

البته اغلب شرکتهای تولید کننده ی خودرو متناسب با ویژگی های خودرو ی خود برندها یا انواع روغنهای مناسب را به شما پیشنهاد میکنند که در دفترچه های راهنمای خودرو در دسترس شماست.

Odoo text and image block

هدف از این مقاله در اختیار گذاشتن اطلاعات اساسی برای اتنخاب روغن مناسب برای خودروی شماست.

 

Odoo image and text block

پارامترهای موثر در انتخاب روغن موتور:

 

 این شاخص American Petroleum Institueیا همان APIتوسط انجمن نفت امریکا  طراحی شده است.میتوان این شاخص را به شکل دو حرف انگلیسی که نشان دهنده ی کیفیت روغن است بر روی قوطی روغن ملاحظه کرد.به این ترتیب که اولین حرف بیانگر نوع سوخت(دیزل یا بنزین)و حرف دوم نشان دهنده ی کیفیت روغن موتور می باشد و از ابتدای الفبای انگلیسی شروع میشود.

 

در گذشته از این شاخصها استفاده میشد:SA/SC/SF/...این نوع روغنها کیفیت مناسبی نداشتند و لذا امروز از آنها استفاده نمی شود.شاخص روغنهایی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند به شکل SJ/SM/SNمی باشد.

 

بهترین گزینه برای انتخاب روغن خودروی شما روغن توصیه شده در دفترچه ی خودرو یا روغنی با کیفیت بالاتر از آن میباشد.هرگز از روغنی با کیفیت پایین تر از روغن توصیه شده در دفترچه ی خودروی خود استفاده نکنید.بهتر است روغن انتخابی شما دارای شاخص کیفیت SM وSNباشد.توجه کنید که سال ساخت خودروی شما ارتباطی به انتخاب روغن موتور ندارد.

 

به خاطر داشته باشید که شما همواره می توانید از روغن موتور با کیفیت SNبه جای SMاستفاده کنید.این انتخاب به جا نه تنها آسیبی به خودروی شما نمیرساند بلکه  کیفیت بهتری را هم  دارا می باشد.


 

مشتریان محترم به خاطر داشته باشید که همه ی انواع روغن های پالایشگاهی و سینتتیک  کم می کنند،اما در بدترین حالت نباید این کم کردن بیش از 15 درصد باشد.در غیر اینصورت موتور خودروی شما یا دارای نشتی می باشد یا دچار روغن سوزی شده است و باید آن را به مکانیک نشان دهید.اما اگر داخل اگزوز چرب نبود و از سلامت موتور مطمین شدید از روغن دیگری که دارای همان گرانروی باشد استفاده کنید و دوباره کم کردن روغن را بررسی نمایید.تا وقتی که حجم روغن کمتر از حد پایینی میله ی سنجش نباشد جای نگرانی نیست.پس از هر تعویض روغن سطح روغن را ببینید.اگر روغن بالا تر از حد بالایی روغن باشد میتواند به موتور آسیب جدی وارد کند.

Odoo image and text block

5-اطلاعات تخصصی در باره ی روغن ها:

 Viscosity Index:

یا همان شاخص ویسکوزیته نشان دهنده ی عکس العمل روغن در مقابل تغییرات دمایی می باشد.هر چه این رقم بالاتر باشد عملکرد روغن بهتر است.

Flash Point:

دمای تبخیر روغن بر حسب  درجه سانتیگراد را نشان میدهد.حداقل دمای قابل قبول 400Fاست.وغنهایی که پسوندF دارند معمولا روغنهای بهتری هستند.

Sulfated Ash:

خاکستر سولفاته،به مقدار ماده ی جامدی گفته میشود که محصول سوختن روغن است.کم بودن میزان آن باعث افزایش طول عمر سوپاپها میگردد.

6-چند نکته:

-با تعویض روغن خودروی خود فیلتر روغن را نیز حتما عوض کنید.

-از ترکیب چند نوع روغن خودداری کنید.

-پس از استارت موتور تا شروع حرکت 15ثانیه صبر کنید تا موتور با دور کم کار کند.

-افزودنی استفاده نکنید.روغن دارای مواد لازم می باشد.از طرفی ممکن است افزودنی با روغن موتور خودروی شما سازگار نباشد.

-از روغن موتوری با عمر بیش از سه سال از تاریخ تولید استفاده نکنید.

-سیاه نشدن روغن همیشه به معنی مرغوبیت آن نیست بلکه میتواند نشان دهنده ی ناتوانی روغن در جذب ذرات اسیدی و ناخالصی ها باشد.

-اگر سالها از روغن مینرال در خودروی خود ریخته اید حتی با استفاده از روغن فلاش از روغنهای سینتتیک و نیمه سنتتیک استفاده نکنید.


 

زمان تعویض روغن:

فن آوری جدید باعث شده که روغن ها به کمک افزودنی های مختلف کارکرد مفید طولانی تری داشته باشند.توجه داشته باشید که فقط عدد کیلومتر درج شده بر روی روغن معیار زمان تعویض روغن نیست.در صورت وجود موارد زیر باید روغن موتور را زودتر عوض کرد:

1-کارکردن موتور در شراطی مثل دورهای بالا با بار زیاد

2-زمان درجا کار کردن موتور(به ویژه در ترافیک)

3-تعداد استارت زدن در هوای سرد

4-تنظیم نبودن موتور

افزودنی ها

برای جلوگیری از تماس و اصطکاک فلز با فلز، روی به روغن افزوده می شود.در حالت معمولی که روغن به خوبی وظیفه اش را انجام میدهد امکان بروز چنین آسیبی خیلی کم است اما در صورت بروز چنین مشکلی روی با فلز واکنش میکند و مانع خراشیدگی سطوح می گردد.مقدار 11درصد روی از کل مواد افزودنی برای کارکردهای روزمره و معمولی کافیست.اما در موتورهای مجهز به توربوشارژ  روی بیشتری مورد نیاز است.اما به خاطر داشته باشید که مقدار بیشتر روی تنها باعث طولانی تر شدن زمان محافظت میگردد.اگر تماس مستقیم فلز با فلز زیاد باشد روی زیاد رسوب زیادی تولید خواهد کرد.

چند نکته:

-روغنهای نیمه سنتتیک مخلوطی از روغن مینرال و سنتتیک هستند. استفاده از روغن نیمه سنتتیک برای موتورهایی که از روغن نوع مینرال در آنها استفاده میشود میتواند باعث بروز همان مشکلات روغن سنتتیک گردد.

-در خودروهایی که استفاده از روغن سنتتیک توصیه شده است فقط از همان نوع توصیه شده استفاده کنید.

-اگر در جایگزینی روغن سنتتیک به جای مینرال اصرار دارید از نوعPAOکه به روغن مینرال نزدیکتر است استفاده کنید.

.

ویسکوزیته یا گرانروی 

ویسکوزیته یا گرانروی یک ویژگی فیزیکی سیالات می باشد  که به مقاومت سیال در مقابل جاری شدن گفته میشود.به عنوان نمونه گرانروی آب پایین و گرانروی عسل بالاست.ویسکوزیته و دما رابطه ی معکوس دارند.با بالا رفتن دما ویسکوزیته افزایش می یابد و با کاهش دما برعکس.در گویش عوام به ویسکوزیته ی روغن وزن هم می گویند. نتیجه اینکه برای فصول مختلف ویسکوزیته های متفاوتی مورد نیاز است.اگر در هوای سرد زمستانی از روغن با ویسکوزیته ی بالا استفاده شود هنگام استارت موتور روغن به تمامی قطعات نمی رسد.استفاده از روغن با ویسکوزیته ی پایین در هوای گرم تابستان باعث سایش قطعات موتور می گردد.اخیرا روغنهای چهار فصل یا ( Multi Grade )که ویسکوزیته اشان متغیر است تا اندازه ای این مشکل را برطرف نموده است.اما با این حال استفاده از آنها در تمام فصلها توصیه نمیشود.انجمن مهندسین خودرو یا ( SAE ) میزان ویسکوزیته ی روغنها را به وسیله ی یک سری عدد طبقه بندی کرده است.این طبقه بندی از 0تا60میباشد.روغنهایی که در تابستان دارای ویسکوزیته ی مناسبی هستند بین 30تا60قرار میگیرند.روغنهای زمستانی که باید قابلیت جاری شدن در دماهای پایین را داشته باشند دارای ویسیکوزیته ی بین  0تا25 باشند.ویسکوزیته ی روغنهای زمستانی دارای حرف W مخفف Winter می باشند.قبل از درج عدد ویسکوزیته ( SAE ) قرار می گیرد.

روغنهایی که ویسکوزیته ی ثابتی دارند تک ویسکوز نامیده میشوند. امروزه با افزودن پلیمرها به روغن، روغنهایی با ویسکوزیته ی متغیر تولید شده است.استفاده از این روغنها باعث کاهش مصرف سوخت میشود و در همه ی شرایط آب و هوایی به خوبی به وظیفه ی خود عمل میکند.لذا استفاده از روغنهای تک ویسکوز منسوخ شده است و فقط در خودروهایRace که گرمکن دارند استفاده میگردد.

شاخص SAE  در روغنهای چهارفصل دو بخش دارد که عدد اول با حرفWهمراه است و نشانگر پایین ترین ویسکوزیته ی آن میباشد و عدد دوم بالاترین ویسکوزیته را نشان می دهد.

پلیمرهای افزوده شده به روغن در دمای پایین در خود جمع میشوند و اجازه میدهند روغن به راحتی جریان یابد و در دمای بالا باز شدن زنجیره ی این پلیمرها باعث بالا رفتن غلظت روغن می گردد.اما این تغییرات در محدوده ی ویسکوزیته ی روغن خواهد بود.به عنوان مثال روغن با ویسکوزیته ی 10نمی تواند به ویسکوزیته ی30برسد.

باید برای انتخاب روغن کمینه و بیشینه ی دمای منطقه ی خود را در نظر بگیرید.در روغنهایی که دارای محدوده ی تغییرات ویسکوزیته ی وسیعی هستند مقدار بیشتری پلیمر استفاده شده است.این پلیمر به تدریج شکسته میشود و پس از ترکیب شدن با رسوبات روغن به سطح قطعات میچسبد.استفاده از این نوع روغن به ویژه در موتورهای دیزلی مخربتر است.روغنهای5W-50 ، 5W-40 ، 5W-30 و 10W-40 با بازه ی 25تا45تایی از این روغنها هستند.

لذا بهتر است در حد امکان از روغنهای مینرال متناسب با اقلیم منطقه ی خود که دارای کمترین محدوده ی تغییرات هستند استفاده کنید.توجه داشته باشید که ویسکوزیته ی پایین تر زمستانی یعنی استفاده ی بیشتر از پلیمرهایی که به موتور خودروی شما آسیب می رسانند.

بهترین روغن موجود در کشور با توجه به شرایط اقلیمی روغنهای 20W-50 برای دماهای بین 10-تا40+و 25W-50برای دماهای بین  ۵ - تا ۴۰+ بهترین عملکرد را دارند.

اگر در مناطق بسیار سرد کشور هستید که دما به زیر10-میرسد بهتر است از روغنی استفاده کنید که عدد دوم آنها حداکثر 30باشد.

سوالات رایج:

1- کار روغن چیست؟

اصلی ترین وظیفه ی روغن در موتور کاهش اصطکاک به کمترین میزان میباشد.دستیابی به این مهم به خودی خود کاهش فرسایش قطعات متحرک و کاهش دمای موتور را در پی دارد.اما وظیفه دوم روغن موتور جذب ذرات معلق و رسوبات ی است که از احتراق حاصل میشوند.

لازمه ی دستیابی به اهداف ذکر شده روغنیست با یک فرمول بندی پیچیده ی شیمیایی.لذا بهتر است با رده بندی و چگونگی انتخاب روغن مناسب خودروتان و چگونگی عملکرد روغن در موتور آشنا شوید.

2-انواع روغن:

امروزه روغن های موتور به سه دسته ی کلی تقسیم میشوند:

الف:مینرال(ارگانیک)ب:سنتتیک.ج:نیمه سنتتیک(Premium)

 

الف-مینرال

پایه ی این نوع روغن نفت خام است و روغنیست که تقریبا مصرف عمومی دارد و همگان  آنرا میشناسند.

ب-سنتتیک

این نوع روغن بر خلاف نوع مینرال که از تصفیه نفت خام به دست می آید از ترکیبات پولیمریزاسیون هیدروکربنها(Olefins) تولید میشود.اولین بار این نوع روغن در موتورهای جت به کار رفت اما به دلیل امتیازاتی که دارد استفاده از آن در خودروها نیز معمول شد.انواع مختلفی از روغنهای سنتتیک وجود دارد که از نظر ترکیبات با هم متفاوتند.به همین دلیل دارای کیفیتها و کاربردهای متفاوتی هستند که هر یک معایب و امتیازات خود را داراست.بهترین نوع این روغن بر پایه ی Polyalphaolefins یا به اختصار( PAO ) ساخته میشود.این نوع روغن سنتتیک دارای مقدار کمیEster  است و از کارایی مناسبی برخوردار می باشد.

 

3- مزایای استفاده از روغنهای سنتتیک:

1-کاهش مصرف روغن به دلیل عمر طولانی تر روغن

2-سمی و خورنده نیست

3-قابلیت تبخیر پایین

4-دمای سوختن بالا

5-مقاومت در مقابل اکسید شدن

6-به شکل طبیعی دارای شاخص بالای ویسکوزیته است

7-تا 2.4مصرف سوخت را کاهش می دهد

8-در دمای پایین روان میشود

9-میتوان بدون نگرانی از شکستن پلیمرها از گستره ی وسیعی از ویسکوزیته استفاده نمود

البته هر طاووس زیبایی دارای یک جفت پای زشت نیز هست.این روغنها نیز با همه ی مزایایشان قیمت بالایی دارند و برای موتورهای قدیمی مناسب نیستند.

 

4- نیمه سینتتیک:

این نوع روغن ترکیبی از سنتتیک و مینرال است.هر چند این روغن کیفیت روغنهای سنتتیک را ندارد ولی در شرایط حاد مانند دمای بالا یا بار زیاد دارای عملکرد بهتری در مقایسه با نوع مینرال است.کاربرد آن بیشتر در وانت و  SUV ها میباشد و قیمت آن کمی بیش از نوع مینرال است.

بهترین منبع برای تشخیص نوع روغن مناسب برای خودروی شما دفترچه ی خودروست.اما اگر نوع روغن در دفترچه ذکر نشده بود یعنی نوع مینرال برای خودروتان مناسب است.در موتورهایی که روغن سنتتیک برای آنها توصیه شده است استفاده از روغن مینرال یا نیمه سنتتتیک میتواند خطرناک باشد.اما از نظر تولیدکنندگان روغنهای سنتتیک در موتورهایی که از روغن مینرال استفاده میشود(موتورهای قدیمی)  با ملاحظاتی میتوان از روغن سنتتیک استفاده کرد.با این حال بسیاری از متخصصان بنا به دلایل زیر  مخالف این نظر هستند:

1-انواع روغن های سنتتیک مطابق با جنس برخی از لاستیکها و الاستومرها نیستند.این عدم تطابق میتواند باعث نشتی روغن گردد.روغنهای مینرال باعث تورم واشرها و ممانعت از نشتی می گردند.اما روغنهای سنتتیک میتوانند باعث خوردگی برخی واشرها گردند.لذا توصیه میشود حتی نوع روغن سنتتیک توصیه شده در دفترچه ی راهنمای خودرو را تغییر ندهید زیرا این امر میتواند عواقب خطرناکی به همراه داشته باشد.

2-از آنجایی که ضخامت لایه ی روغن سنتتیک که روی قطعات را میپوشاند از ضخامت لایه ی روغن مینرال کمتر است لذا فاصله ی بین قطعات باید کمتر باش.اما در موتورهای قدیمی این فاصله بیشتر است و میتواند باعث نشتی پیستون و عواقب آن گردد.

در هر حال اگر سالهاست که از روغن مینرال استفاده میکنید موتور خودروی شما دارای تکنولوژی قدیمیست بنا بر این از استفاده از روغن های سنتتیک خودداری کنید.اما اگر خودرویی با تکنولوژی جدید سوار میشوید و از جایگزینی روغن مینرال با سنتتیک اطمینان دارید از روغن سنتتیک بر پایه یPAOاستفاده کنید.اما فراموش نکنید که با این جایگزینی باعث میشوید رسوبات پخته شده بر روی قطعات موتور جدا شده و در روغن شناور شوند و باعث از کار افتادن موتور گردند.به همین دلیل قبل از تغییر روغن مینرال به سنتتیک با استفاده از روغن فلاشینگ( Flush Oil) موتور را رسوب زدایی کامل نمایید.به این ترتیب عمل کنید:ابتدا روغن موتور را بدون تعویض فیلتر تخلیه کنید.سپس روغن فلاشینگ را داخل موتور بریزید و اجازه دهید موتور 20دقیقه درجا کار کند.سپس روغن را تخلیه نموده و فیلتر را تعویض کنید.حالا روغن سنتتیک را داخل موتور بریزید.